بازار‌‌ها

/

چین‌لینک

LINK

قیمت چین‌لینک

(LINK)

اطلاعات قیمت چین‌لینک
بالا‌‌ترین و پایین‌‌ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته

17.022 $

16.198 $

قیمت (تومان)

1,020,580.0

تغییرات (۱h)

-1.62٪

تغییرات (۲۴h)

+1.64٪

تغییرات (۷d)

+23.38٪


اطلاعات بازار چین‌لینک
محبوبیت

#15

ارزش بازار

17B $

حجم (۲۴h)

544M $

عرضه در گردش

587M $

پرداخت می‌‌کنم

IRT

تومان

دریافت می‌‌کنم

LINK

چین‌لینک

قیمت تقریبی یک چین‌لینک

1,020,580.0 تومان


شروع معامله

چین لینک (LINK) چیست؟

شبکه چین لینک (Chainlink) در سال ۲۰۱۷ تأسیس شد. این شبکه وظیفه بسیار خاصی را در دنیای بلاکچین برعهده گرفته است. مأموریت اصلی چین لینک ارائه اطلاعات از دنیای واقعی به شبکه‌های بلاکچین است. از همان ابتدا درخواست‌های زیادی برای خرید چین لینک و سرمایه‌گذاری در این پروژه وجود داشت. به کمک Chainlink کارایی فناوری بلاکچین و ارزهای دیجیتال افزایش یافته است.

بلاکچین یکی از جدیدترین فناوری‌های توسعه داده شده به دست بشر است. اگرچه این فناوری مزیت‌های زیادی دارد اما دارای معایب و نواقصی نیز هست. یکی از بزرگ‌ترین مشکلات شبکه‌های بلاکچین، عدم ارتباط با دنیای بیرونی است. در نتیجه وجود بسترها و کانال‌هایی برای گردآوری اطلاعات و انتقال داده به شبکه بلاکچین الزامی است. پروژه چین لینک با استفاده از اوراکل (Oracle) فرآیند انتقال داده بین بلاکچین‌ها و دنیای حقیقی را انجام می‌دهد.

اوراکل کانال انتقال داده است. با توجه به منبع گردآوری اطلاعات، نوع داده و مقصد انتقال انواع مختلفی برای اوراکل‌ها وجود دارد.

سرگی نظروف یکی از بنیان‌گذاران اصلی پروژه چین لینک محسوب می‌شود. شرکت Chainlink Labs متولی توسعه این پروژه است. نظروف که مدیریت این شرکت را بر عهده دارد، تحصیلاتش را در رشته مدیریت بازرگانی دانشگاه نیویورک به پایان رسانده است. او سال ۲۰۱۴ یک سرویس ایمیل غیرمتمرکز به نام CryptaMail را راه‌اندازی کرد و پس از سه سال توانست شبکه Chainlink را پدید آورد.

شبکه Chainlink در بلاکچین اتریوم توسعه یافته است. توکن LINK نیز بر پایه استاندارد ERC-20 طراحی شده است. رمزارز LINK توکن بومی شبکه Chainlink است. حداکثر عرضه این توکن ۱ میلیارد واحد است و تا پایان سال ۲۰۲۱ حدود ۵۰ درصد از کل عرضه، توزیع شده است.

 ۳۵ درصد از کل عرضه توکن‌های این شبکه به نودهای پردازشگر و گردآورنده اطلاعات اختصاص خواهد یافت و ۳۵ درصد دیگر نیز از طریق رویدادهای فروش، عرضه خواهد شد. ۳۰ درصد باقی‌مانده نیز به تیم توسعه و شرکت Chainlink Labs اختصاص یافته است.

مزایای چین لینک

مأموریت خاص: اصلی‌ترین مزیت شبکه چین مأموریت خاص این شرکت برای انتقال داده از فضای حقیقی به دنیای بلاکچین است. گرچه در سال‌های اخیر رقبایی برای Chainlink پیدا شده است اما فاصله این پروژه با شبکه‌های تازه‌تأسیس‌شده بسیار زیاد است.

همکاری با شرکت‌های بزرگ: چین لینک توانسته با شرکت‌ها و گروه‌های معتبری قرارداد همکاری امضا کند.

معایب چین لینک

عدم برخورداری از بلاکچین اختصاصی: چین لینک در بلاکچین اتریوم توسعه داده شده است. در نتیجه آزادی عمل کاملی ندارد. در ماه‌های اخیر افزایش قیمت کارمزدهای شبکه اتریوم باعث نارضایتی کاربران و شرکای Chainlink شده است.

سهم زیاد تیم توسعه از عرضه توکن‌ها: ۳۰ درصد از کل عرضه توکن LINK به تیم توسعه و سرمایه‌گذاران اختصاص یافته است که مقدار قابل‌توجهی به حساب می‌آید. این موضوع باعث بی‌اعتمادی کاربران، تمرکزگرایی و تسلط سرمایه‌داران خواهد شد.

خرید و فروش چین لینک در صرافی ایرانی

اگر قصد خرید و فروش چین لینک را دارید، می‌توانید به صرافی ارزپلاس مراجعه کنید و در بستری امن به معاملات رمزارزی بپردازید. ارزپلاس یکی از معتبرترین صرافی‌های داخل کشور است که امکان خرید چین لینک و بسیاری از رمزارزهای دیگر را برای کاربران فراهم کرده است. خرید و فروش چین لینک از طریق پلتفرم‌های خارجی ممکن است باعث از دست رفتن دارایی شود. کار با رابط کاربری انگلیسی، بلوکه شدن توکن‌ها، اجبار به احراز هویت و ارائه اطلاعات غیرایرانی، قطع دسترسی و ... از جمله مشکلات کاربران داخل کشور در زمان خرید رمزارز از صرافی‌های بین‌المللی است. بنابراین خرید و فروش چین لینک در صرافی ایرانی ارزپلاس راهکاری امن، سریع و آسان برای سرمایه‌گذاری در این پروژه جذاب است.

خرید LINK

برای خرید چین لینک ابتدا وارد وب‌سایت صرافی ارزپلاس شوید و گزینه ثبت نام را انتخاب کنید. مشخصات تماس خود را وارد و تأیید کنید و سپس فرآیند احراز هویت را پشت سر بگذارید. پس از آنکه اطلاعات هویتی شما توسط تیم پشتیبانی صرافی ارزپلاس تأیید شد، امکان خرید چین لینک و سایر رمزارزها فراهم خواهد آمد.

فروش LINK

برای فروش چین لینک نیز می‌توانید از حساب کاربری صرافی ارزپلاس استفاده کنید. ابتدا توکن‌های خود را به کیف پول حساب کاربری انتقال دهید و سپس یک سفارش فروش ایجاد کنید. با توجه به حجم بالای معاملات، سفارش پس از چند دقیقه پردازش می‌شود و مبلغ مورد نظر به موجودی ریالی حساب کاربری اضافه خواهد شد. حال می‌توانید وجه نقد را به حساب بانکی انتقال دهید.

نرخ کارمزدها در صرافی ارزپلاس

کارمزد خرید و فروش چین لینک (LINK) در صرافی ارزپلاس را می‌توانید در صفحه کارمزدها مشاهده کنید.


قیمت لحظه‌ای چین‌لینک

امروز ۱۴۰۳/۲/۳۰، قیمت لحظه‌ای چین‌لینک 1,020,580.0 تومان معادل 17.183 دلار آمریکا معامله می‌شود. قیمت Chainlink طی ۲۴ ساعت اخیر ‎1.64715756 تغییر داشته است. حجم معاملات ۲۴ ساعت اخیر ۵۴۴ میلیون دلار است. ارزش بازار چین‌لینک هم اکنون ۱۷ میلیارد دلار آمریکاست.

پرسش‌‌های شما: سوالات دیگر درباره چین‌لینک

قیمت معامله چین‌لینک در ارزپلاس چگونه تعیین می‌شود؟

قیمت چین‌لینک در صرافی ارزپلاس مانند سایر صرافی‌های معتبر، بر اساس میزان عرضه و تقاضایی که میان فروشندگان و خریداران وجود دارد تعیین می‌شود. در واقع این کاربران هستند که قیمت لحظه‌‌ای چین‌لینک را تعیین می‌‌کنند.

کارمزد خرید چین‌لینک در ارزپلاس چقدر است؟

کارمزد خرید یا فروش چین‌لینک در ارزپلاس برای معاملات میکری (Maker) برابر با صفر و برای معاملات تیکری (Taker) برابر با ۰.۲ درصد است.

حداقل میزان چین‌لینک برای برداشت از کیف پول صرافی چقدر است؟

حداقل میزان چین‌لینک قابل برداشت از صرافی برابر با 0.63708 چین‌لینک است.

برای مشاهده لیست کامل حداقل میزان قابل برداشت چین‌لینک از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد‌‌ها مراجعه نمایید.

کارمزد شبکه چین‌لینک برای برداشت از صرافی ارزپلاس چقدر است؟

حداقل کارمزد برداشت چین‌لینک برابر 0.2328 چین‌لینک است.

برای مشاهده لیست کامل کارمزد برداشت چین‌لینک از شبکه های مختلف به صفحه کارمزد‌‌ها مراجعه نمایید.

چطور برای خرید چین‌لینک اقدام کنم ؟

برای خرید چین‌لینک کافی است پس از احراز هویت و وارد بخش معامله سریع شده و برای خرید چین‌لینک اقدام کنید.

خرید و فروش چین‌لینک چقدر طول می کشد ؟

احراز هویت و انجام خرید و فروش چین‌لینک در ارزپلاس در کمتر از یک دقیقه انجام می شود.

بعد از خرید چگونه از چین‌لینک خود نگهداری کنم ؟

بعد از خرید چین‌لینک می توانید آن را در کیف پول ارزپلاس خود نگهداری کنید. کیف پول ارزپلاس به دلیل امنیت بالا و تکنولوژی به روز، برای نگهداری رمزارزها کاملا قابل اطمینان است.

حداقل میزان خرید چین‌لینک در ارزپلاس چقدر است ؟

حداقل خرید چین‌لینک معادل ۱۰ هزار تومان است.
بیشترین سود
بیشترین حجم معامله
جدیدترین‌ها